top of page
2022-05-30 14.29.40.jpg
KRÁVA.png

Středisko chovu mléčného skotu je umístěno v obci Haňovice. Obrat stáda je uzavřený. Máme 416 dojnic holštýnského plemene, dále také jalovice a telata.

Celkem 822 chovných zvířat. Do Olmy Olomouc denně dodáváme zhruba 11 tisíc litrů mléka.

 

CHOV SKOTU

RAJCE.png

Naším záměrem je pěstovat cherry rajčata nejen s výbornou chutí, ale také s něčím navíc. Tímto benefitem je produkce bez zbytku pesticidů, která je srovnatelná s BIO produkty, popřípadě s produkty pro dětskou výživu.

 

RAJČATA

rostlinná výroba.png

ROSTLINNÁ VÝROBA

 

Družstvo hospodaří v řepařské výrobní oblasti se zaměřením na pěstování potravinářské pšenice, sladovnického ječmene, ovsa, cukrovky a krmných plodin pro živočišnou výrobu - kukuřice, jetelotrav a vojtěšky. Dále se také zaměřuje na výrobu osiva obilovin a trav.

KOMBAJN.png

Středisko mechanizace zajišťuje především služby v rámci družstva. Poskytuje také ale i služby pro cizí zákazníky,

a to zejména v oblasti polních prací.

 

MECHANIZACE

filamentyob.png

FILAMENT PM

 

Provoz Plasty Mladeč Zemědělského družstva Haňovice se zabývá výrobou plastových technických profilů a také tiskových strun do 3D tiskáren světového formátu. Provoz PM byl založen již v roce 1992, ale s výrobou tiskových strun začal v roce 2013. Kromě výroby tiskových strun se zabývá výrobou dalších plastových technických profilů, trubek, trubiček a jiných výrobků.

bioplýnka.png

BIOPLYNOVÁ STANICE

Bioplynová stanice byla vybudována v roce 2012. Vyrábí elektrickou energii i teplo. Rozkladem hmoty vzniká bioplyn (důležitý je zejména metan). Jímá se přímo z fermentoru a přes filtry pokračuje do kogenerační jednotky. Vstupuje zde do motorů, jimž slouží jako palivo a které pohánějí dynamo vytvářející elektrickou energii. Motory jsou navíc chlazeny vodou, která se odvedeným teplem ohřeje a slouží pak k vytápění budov družstva, skleníků, obecního úřadu (v zimě) nebo v podlahovém topení při dosušování semen a obilí (v létě).

 
prodejna.png

PRODEJNA

 

Prodejna nabízí čerstvá rajčata z vlastní produkce.

Bližší informace o možnosti zakoupení na tel. čísle

+420 585 100 309

V prodejně je také možnost zakoupit další zboží, mimo jiné
i výrobky Olmy Olomouc.

Pondělí  7,00-15,00

Úterý  7,00-15,00

Středa  7,00-13,00

Čtvrtek  7,00-15,00

Pátek  7,00-15,00

Sobota  7,00-10,00

OTEVÍRACÍ DOBA

 
bottom of page